SOKOL Černý Důl

O "Bicana" ze čtvrté třídy se zajímal i Trutnov

Kdo to je? To není možné, že dává tolik gólů? Proč hraje proboha fotbal jen ve čtvrté třídě?

Devětadvacetiletý útočník ZDENĚK PAVLÍČEK z Černého Dolu v loňské sezoně pořádně rozvířil okresní fotbalové vody na Trutnovsku.

O jeho 59 gólech se bude ještě dlouho mluvit.

„Bez kluků v mančaftu by se mi to nikdy nepovedlo,“ říká vítěz soutěže našeho Deníku O nejlepšího fotbalového kanonýra Krkonoš.

Nastřílet 59 gólů za sezonu, to je pořádný výkon. Povězte, jak se vám to povedlo?

Hlavně potřebujete mít štěstí a být zdravý. Důležité také bylo, že nám klapal celý mančaft. Někdo vám samozřejmě na ty góly musí přihrát.  (usměje se)

KRÁL KRKONOŠ. Útočník Černého Dolu Zdeněk Pavlíček v loňské sezoně ovládl fotbalové trávníky pod nejvyššími českými horami, když nastřílel neuvěřitelných 59 gólů. S přehledem tak vyhrál soutěž našeho Deníku O nejlepšího kanonýra Krkonoš.

Autor: Deník/Tomáš Plecháč

Vy v Černém Dole máte nějakého svého dvorního nahrávače?
Měl jsem, ale ten už skončil. Byl to Josef Bukajů. Ale znovu říkám, bylo důležité, že nám to šlapalo jako celku. Přesto bych tady chtěl zmínit jedno jméno, protože jsem mu to slíbil.
(znova se usmívá)

Tak ven s ním?
Tomáš Hájíček. Je to náš stoper a ve svých letech to kope úplně s přehledem.

Jaký tým vlastně máte v Černém Dole?
Myslím, že dobrý a vidět to je i na výsledcích po našem postupu do vyšší soutěže, kde jsme na třetím místě. Trenér odvádí dobrou práci.

Vraťme se zpět k tomu vašemu číslu 59. Jen štěstím to asi nebude...
Tak hodně jsem chodil kopat přímáky a penalty. Když kluci viděli, že jsem na prvním místě, tak mi to přáli. Říkali mi, ať jdu, ať mám co nejvíc gólů. Skoro všechno jsem tak kopal já, i když jsem nemusel. Hodně pak udělalo i těch deset gólů s Hartou.

Zápas jste vyhráli 21:0. Proč od vás rezerva Podhůří odjela s takovým výpraskem?
Především jsme měli motivaci, chtěli jsme jim vrátit porážku z podzimu. Přijeli k nám hodně oslabený, s dorostencema, protože se utkání hrálo v týdnu a jejich áčko mělo také zápas. Asi proto těch dvacet jedna gólů.

Těch deset gólů také rozhodlo o vašem vítězství v kanonýrské soutěži. Váš největší konkurent, Zdeněk Stránský, to chvíli potom zabalil...
To je pravda. Velmi mě pak ale potěšilo jeho gesto, které udělal. V posledním zápase, když jsme hráli v Dolní Branné. Přišel za mnou gratuloval mi k vítězství. Také před ním smekám, dát čtyřicet gólů. Kdyby neskončil, dal by jich určitě víc.

Padesát devět branek byste určitě nenastřílel třeba v 1. B třídě. Jakou si myslíte, že má úroveň IV. třída?
Pár mančaftů je dobrých, ale potom tam máte týmy, které jsou zase úplně na opačné straně. Když jsme třeba přijeli poprvé do Pilníkova a vyhráli jsme 9:1, tak nám tam všichni říkali, co v této soutěži vůbec děláme. Nás ale sezonu předtím provázela spousta zranění. Věděli jsme, že když se kádr uzdraví, nebude to problém vybojovat postup zpět. To se také splnilo.

Viděl jste film Kožené slunce? Co pojem „pralesní liga“ a nejnižší fotbal na Trutnovsku?
No, samozřejmě viděl. (začne se smát) Ale netvrdil bych, že by snad týmy zde byly jako SK Vrátno.

 

Vraťme se opět k vašim gólům. Který z těch devětapadesáti byl nejdůležitější?
Všechny góly proti Branné. Celou soutěž jsme byli velcí rivalové. Na podzim jsem dával dva a na jaře, v tom posledním prohraném zápase, jeden.

Vaše nejhezčí trefa?
Proti Hartě. Dával jsem dva přímáky do šibenice.

Cítil jste, že si na vás obránci dávají v zápasech větší pozor?
Pár zápasů tam bylo, že na mě zkoušeli hrát osobku. Třeba s tou Brannou to bylo na ostří nože. Moc si pak nezahrajete. Skoro vždycky jsem ale ten gól dal.

Poradíte útočníkům, co dělat, když si na vás v zápase někdo „sedne“?
Musí makat. Kolikrát ale stačí být na správném místě ve správnou chvíli a dáváte gól do prázdné brány.

Co je vaše největší přednost?
Říká se v rychlosti. Umím si udělat kličku a tím dokážu přejít přes jednoho, dva hráče. Tak jsem dal i většinu svých gólů po nějakých průjezdech nebo pasech, kde jsem přesprintoval hráče.

O čem přemýšlíte, když běžíte sám na brankáře?
Nejlepší je, když se člověk nemusí rozmýšlet a ono to nějak dopadne. Jakmile nad tím začnete trochu dumat, většinou se to nepovede.

Máte nějaké oblíbené místo, kam rád střílíte?
Při penaltách po zemi doleva a při těch nájezdech nahoru pod břevno.

Vašich padesát devět gólů neuniklo určitě pozornosti ani ostatním klubům. Dostal jste nějaké nabídky na přestup?
Rudník, Hostinné a předtím měl zájem i Lánov. Také prý volali z Trutnova, ale s nimi jsem nikdy nemluvil, protože mě nikdy nezastihli. (smích)

A co kdyby se ozvali znova a před vás předložili nějakou zajímavou finanční nabídku. Zlákalo by vás to?
Teď už asi ne. Kvůli rodině nechci nikde pendlovat. Měl jsem vlastně nabídku i z Jilemnice, hrát sálový fotbal přes zimu, ale odmítl jsem. Kolena už nejsou to, co bývala. V práci také zrovna nejsou dvakrát nadšený, když půl roku se tam neobjevíte.

I vy jste dlouho marodil, že?
No, byl jsem téměř čtyři měsíce doma, když mi operovali meniskus. Tři měsíce potom jsem musel jít na další operaci, protože se mi na koleni udělaly nějaké nárůstky.

Tak ale dokázal jste se z toho vyhrabat a minulou sezonu jste zářil. Co vůbec na vaši střeleckou potenci říkalo okolí?
Všichni mi drželi palce. Každý si kupoval noviny, prohlížel internet. Bylo to zajímavé sledovat ten souboj se Stránským, dokud jsem mu neutekl. Chtěl bych vám říct, že to byl dobrý nápad udělat takovou soutěž i pro nás, kteří nehrajeme fotbal na vysoké úrovni.

Podaří se vám letos obhajoba titulu nejlepšího kanonýra Krkonoš?
Budu mít co dělat, abych to obhájil. (rozesměje se) Samozřejmě se o to pokusím.

Kolik gólů nastřílíte letos?
Přes třicet bych se mohl dostat, pokud to půjde dál tak, jak nám to jde. Když se bude dařit celému mančaftu, tak góly určitě přijdou.

Jaké jsou v devětadvaceti letech vaše fotbalové ambice?
Rád bych si ještě s Černým Dolem podíval do okresního přeboru. Po těch minulých zkušenostech, kdy jsme rok hráli super, pak ale přišla zranění a spadli jsme až do nejnižší soutěže, bych si to představoval trochu jinak.

—————————————————————————————————————————————————————————————————-

VIZITKA KANONÝRA - ZDENĚK PAVLÍČEK
(fotbalový útočník Černého Dolu)

věk: 29 let (15. června 1979)
stav: ženatý, manželkaJitka, děti – Marek (6), Karolína (4), Ondřej (6 měsíců)
bydliště: Hostinné
zaměstnání: Povodí Labe
fotbalové záčátky: v pěti letech v Rudníku
fotbalový vzor: Pepi Bican a Maradona
kopačky: Adidas, Lotto (vel. 9)
největší fotbalový úspěch: postup s Černým Dolem ze III. třídy do okresního přeboru (2002/2003) sparťan nebo slávista: slávista
jiné koníčky: nejvíce volejbal a všelijaké další míčové sporty, plavání, práce se dřevem

Fotoalbum